Jdi na obsah Jdi na menu
 


StarGateAatlantis

23. 11. 2010

Podplukovník John Sheppard

 

Hlavním hrdinou je Podplukovník John Sheppard (hraje ho Joe Flanigan).
John se připojil k expedici do Atlantis náhodou. Tento vynikající pilot a ze základny McMurdo letěl s generálem O´Neillem, který si ho vybral jako pilota, jenž ho měl dopravit na základnu v Antarktidě, kde před nedávnem objevili základnu Antiků. Shodou náhod ale major zjistil, že vlastní ATA gen (Ancient Technology Activation Gene), který mu umožňuje ovládat antickou technologii. A to natolik dobře, že ji nejen umí aktivovat, ale také kontrolovat a ovládat. A tak si ho doktorka Elizabeth Weir vybrala do své expedice aby vedl hlavní tým.

Dr. Elizabeth Weir

Vedoucí celé expedice je tedy Dr. Elizabeth Weir (hraje ji Torri Higginson).
Doktorka Elizabeth Weir se poprvé dozvěděla o programu Stargate, když byl odvolán generál Hammond, jemuž bylo později svěřeno velení nad lodí Prométheus. Vybral si ji sám senátor Kinsey, protože si myslel, že jako diplomatka, která nemá ráda armádu, mu půjde na ruku. Ovšem doktorka ho nepříjemně překvapila, když dokázala sama na dálku velet obraně nad Antarktidou, kde byla tou dobou SG1 a kam se chtěl dostat Anubis, protože to je místo, kde měli Antikové kdysi základnu. Potom, co se Země dokázala ubránit, byla pověřena velením právě v Antarktidě. Když Daniel Jackson objevil město Atlantis, byla vybrána jako velící expedice. Poté co se Stracené město vynoří na hladinu oceánu musí Dr. weirová čelit se svými lidmi ne jednomu nebezpečí, aby uchránili město. Naštěstí je ale také v expedici zkušený vědec Dr. Rodney

Dr. Rodney McKay

 

Zkušený vědec Dr. Rodney McKay (hraje ho David Hewlett)
Rodney je silně alergický na citróny. Poprvé se v SGC objevil když byl Teal'cův energetický otisk v pozemské bráně. přišel pomoct pplk.Carterové vymyslet jak ho dostat ven, ale vůbec jí nepomohl. Na Atlantidě je vrchním vědcem. A také nezbytnou součástí týmu. z počátku to byl malý ustrašený vědec, ale teď už se nebojí zasáhnout v boji!

 

Teyla Emmagan

 

Zkušená bojovnice a členka týmu je Teyla Emmagan (hraje ji Rachel Luttrell).

Teyla pochází z planety Athos. Poprvé se setkala s lidmi ze Země hned po jejich příchodu do galaxie Pegasus. Její rodnou planetu napadli Wraithové a Athosiané tak byli nuceni ji opustit a odejít na Atlantis. Teyla má kousek Whraitské DNA, takže může vnímat jejich myšlenky a vzpomínky. To samé ale můžou i Whraitové a ne jednou toho využili pro svůj prospěch. Teyla je nezbytnou součástí týmu a také dává vždy Johnovi bojové lekce...

Ronon Dex

 

Divoký a silný Ronon Dex (hraje ho Jason Momoa).
Tento vysoký a nemluvný muž pochází z planety Sateda, kterou před několika lety napadli Wraithové. Ve fyziologii jeho lidí je něco, co Wraithům brání se na nich živit, takže jeho lidi vyhladili a z Ronona se stal tzv. runner čili běžec. Wraithové mu dali do zad sledovací zařízení, a pronásledovali ho. Jako jeden z mála ale dokázal na Wraithy vyzrát a unikal sedm let než se setkal s Atlantis týmem. Nejprve zajal Shepparda s Teylou, kteří, ještě spolu s McKayem, pátrali po v té době značně pomateném poručíku Fordovi. Když se mu Dr. Carson Beckett nabídl že mu sledovací zařízení ze zad vyndá ronon souhlasil. poté už bez zařízení ho převezli na Atlantis a Ronon tam zůstal. Z počátku se ho lidé báli, ale pak už k němu měli jenom respekt a tak se stal Ronon součástí týmu.


Hlavní hrdinové

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 38658
Měsíc: 243
Den: 6